שירותי המשרד

תכנון אדריכלי
הארכיטקט הרומאי ויטרוביוס קבע שהאדריכלות צריכה לענות על שלושה עקרונות מנחים במידה שווה: עמידות, שימושיות ויופי. בהשראת עקרונות אלה, אנו גורסים שהתכנון האדריכלי מתרגם את הצרכים, המאוויים והחלומות של הלקוח לתכנית מפורטת אותה ניתן ליישם בתקציב נתון ובזמן סביר. 
התכנון האדריכלי מקיף את כל מרכיבי הבניין: חוץ, פנים ומערכות. אנו מנחים ומלווים את הלקוח החל משלב פריסת הרצונות והחלומות, דרך קביעת המטרות והיעדים לתכנון, ועד לתכנית מפורטת של בית הניתנת ליישום במסגרת הזמן והתקציב המוגדרים. אנחנו שואפים ליצירת תכנון שיענה בצורה אופטימלית על כל ההיבטים של הפרויקט, תוך תקשורת רצופה עם הלקוח, עיבוד רעיונות, יצירת סקיצות והיזון חוזר. 

שיקולי תוואי הקרקע ורוחות השמיים, השימוש הפונקציונלי, הסגנון המבוקש, התקציב, העדפות שימוש בחומרים, שיטות בניה ואילוצי הזמן – כולם נלקחים בחשבון ובאים לידי ביטוי בפרוגרמה המגובשת. לאחר סיכום שלב הפרוגרמה אנו מגישים תכניות לקבלת היתר בניה וממשיכים בתהליך התכנון המפורט ובהכנת תכניות עבודה. בשלב זה אנו גם מפרטים את הפתחים, המדרגות, הגגות וכל המרכיבים הדרושים להתחלת הבניה. בשלב זה ולאורך כל התכנון אנו משלבים את המערכות הבסיסיות (אינסטלציה, חשמל ותקשורת, מיזוג אויר) ומערכות מתקדמות אחרות לפי הגדרות הפרוגרמה ודרישות הלקוח.

 

עיצוב פנים
עיצוב פנים הינו חלק בלתי נפרד מהתכנון האדריכלי. עבודת תכנון נכונה איננה נפסקת עם תכנון הקירות, החללים והחזיתות. הסגנון והאווירה הנוצרים ע"י תכנון מפורט של הריהוט והתאורה ובחירת החומרים והגוונים – הם מהות התכנון האדריכלי לא פחות מתכנון הצורה החיצונית וחלוקת החללים בבית.
אנחנו מתכננים את העמדת הריהוט העיקרי בבית: פינות ישיבה, מיטות, ארונות, שולחנות עבודה וכד'. תכנון חשמל, תאורה, מערכות שמע וצפייה, תקשורת ומחשבים – כולם תוצאה של העמדה נכונה של הריהוט וצפי נכון של ההתנהלות בבית הן בחיי היום-יום והן באירועים מיוחדים כגון אירוח ומסיבות. אנו מספקים תכנון מפורט של כל הפתחים בבית: דלתות חוץ, דלתות פנים וחלונות, וכן הסבר מפורט על הסוגים השונים של המוצרים הקיימים בשוק, עזרה והכוונה בבחירת המוצרים המתאימים והנכונים ביותר לסגנון ולתקציב שהוגדרו בשלב הפרוגרמה.

אנו מספקים תכנון מפורט של הנגרות הקבועה: מטבח, חדרי אמבטיה, חדרי ארונות, ארונות קיר ומזנונים. אנו מפרטים את סוגי הריצוף והחיפוי השונים בבית ובחוץ, מסייעים בבחירה ומתכננים את פריסת האריחים בריצופים ובחיפויים השונים. אנו בוחרים את לוח הצבעים לבית: קירות חוץ ופנים, גגות, קורות, ריצופים, חיפויים, מעקות וגדרות – כולם צריכים להיות חלק ממערכת צבעים משולבת התומכת ביעדי הפרויקט וטעמו של הלקוח. אנו מתכננים את כל המערכות הטכניות בבית לשילוב מרבי עם התכנון והעיצוב: מתקני מיזוג אויר, מעליות, שואב אבק מרכזי, מערכות חימום, גז, קמינים, מתקני בריכה, ג'קוזי וכד'.
 

ניהול תקציב
 
עלויות הבנייה הן מרכיב קריטי במערכת השיקולים וההחלטות של כל לקוח. התקציב שעומד לרשות הבונה בהכרח מכתיב את התכנון. כדי לאפשר ללקוחותינו להתחיל בפרויקט שיוכלו להגשים במסגרת תקציבם, אנחנו מציעים שרות של הכנת תקציב מפורט לבנייה.
במקביל לגיבוש הפרוגרמה אנו קובעים ביחד עם הלקוח מסגרת תקציב ראשונית המאפשרת לנו להתחיל לתכנן את הבית במסגרת האפשרויות שלו. התקציב הראשוני מתבסס על הערכות מנומקות, על מחירונים מקובלים בענף הבנייה ועל ניסיוננו בניהול תקציב בנייה פרטית. התקציב הולך ומתגבש עם התקדמות התכנון וקבלת החלטות על מרכיבי הבנייה השונים, המערכות, חומרי הגמר, האביזרים וכד'. לפני העלייה על הקרקע אנחנו קובעים ביחד עם הלקוח את תקציב היעד. בנוסף לסעיפים המוכרים והידועים כמו עלות התכנון והבניה עצמה, אנחנו מקפידים לכלול בתקציב גם את כל ההוצאות הנלוות הכרוכות בבנייה והכנת הבית למגורים, החל באגרות והיטלים למיניהם וכלה בעלות חברת הניקיון לפני האכלוס. 

לאורך כל תהליך הבנייה אנו עוקבים ומדווחים על כל סטייה מהתקציב וממליצים על דרכים לשמור על המסגרת. גישה זו מונעת את עגמת הנפש, הסבל והוויתורים הבלתי רצויים שנגרמים אם התקציב לא נשמר. מניסיוננו, בניית תקציב הגיוני ומפורט ושמירה הדוקה עליו במהלך הבניה, מביאה תוצאה טובה של עמידה בתקציב, מונעת הסתבכויות כספיות, מרחיקה מצב של אי יכולת לסיים את הבנייה וחוסכת עגמת נפש לאדריכל וללקוח.

 

פיקוח בנייה
 
פיקוח בנייה צמוד הינו תנאי הכרחי להבטיח שהבית יבנה בהתאם לתכנון ולמפרטים שנקבעו. קבלני הביצוע וגם קבלן מפתח אינם יכולים להחליף את הצורך בפיקוח צמוד. המתכנן יכול לשמש כמפקח כאשר יש לו הבנה טובה בשיטות הבנייה, בחומרים ובתנאים שקבלן הביצוע צריך להתמודד איתם.
במשרד תמר אשר-אבנון, אדריכלים, פיתחנו ידע רחב בטכנולוגיות הבנייה, במפרטי בנייה, בחומרים ובמערכות המכניות והחשמליות השכיחות בבנייה פרטית. אנו לומדים ומתעדכנים ללא הרף בחידושים הטכנולוגיים, בחומרים ובשיטות הבניה. בנוסף לכך למדנו להכיר היטב את שוק הבנייה בארץ על מורכבותו והבעייתיות שבו. מתוך הבנה עמוקה של המבנה המתוכנן והמערכות שבו, אנו יכולים לעקוב ולהבטיח היצמדות מלאה של כל הקבלנים, הספקים ובעלי המקצוע לתכניות, לאיפיונים ולמפרטים שנקבעו. אנו שואפים להתריע על תקלות בזמן התהוותן ולא לאחר מעשה ולפתור בשטח סטיות ותקלות לפני שהן הופכות לעובדה.

הקשר המתמיד עם בעלי המקצוע והקבלנים והביקורים באתר הבניה מאפשרים שמירה קפדנית על רמת הביצוע והשגת תוצאה סופית אופטימלית שתגרום לסיפוק ללקוחותינו ולנו. למתכנן כמפקח הבנייה יש יתרונות על פני מפקח שמועסק בנפרד ואיננו בקיא בכל שיקולי התכנון. כפי שלמדנו מניסיוננו, הביצוע איננו מנותק מן התכנון: לעיתים קרובות אילוצי הביצוע מצריכים תיקון ועדכון פרטי תכנון במהלך העבודה. האדריכל יכול לפתור בעיות בשטח מתוך ראיה רחבה והבנה מהותית היכן להתעקש והיכן להתגמש, מבלי שתהיה פגיעה משמעותית בתוצאה, תוך חסכון ניכר של זמן ומשאבים.